Tajlandia

Co warto zobaczyć na Phuket?

Film prosto z największej tajskiej wyspy, czyli Phuket.
O tym co warto zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie się wysmażyć, krótko, szybko i bez zbędnego komentarza 😉

 Miejsca z filmu:

0:35 Promthep Cape – Najbardziej wysunięta na południe część wyspy. Mega znany, głównie z tłumów Chińczyków i Rosjan cykających fotę za fotą.
0:57 Karon View Point – Trochę spokojniejszy punkt widokowy na południowym zachodzie Phuket.
1:01 Laem singh beach – Świetna i w miarę spokojna plaża w pobliżu Kamalii, niestety płatna 100 THB za osobę.
1:06 Bang Pae Waterfall – Jeżeli chcecie zobaczyć wodospad na Phuket, a i przy okazji się w nim wykąpać to można spróbować tutaj. Sporo turystów.
1:36 Naithon Beach –  Jedna z tych ładnych, póki pustych, północnych plaż na Phuket. W pobliżu lotniska, w okolicy sporo knajpek.
1:55 Big Buddah – Najwyższy Buddah na szczycie góry obserwujący całą wyspę. Dobre miejsce widokowe jeśli chcecie zobaczyć miasto. Wstęp wolny, ale turystów sporo, szczególnie w trakcie zachodów słońca.
2:13 Naka Night Market – Night market, który odbywa się tylko w weekendy. Można tu kupić wszystko: jedzenie, ubrania, pamiątki i szczotki do kibla. Co sobie wymarzycie.
2:34 Phuket Walking street – Główna ulica miasta. W tygodniu spokojna, pełna kawiarenek i sklepikow. W niedzielę przemienia się w bazar i pokaz karaoke.
3:12 Thanon Bangla – Najsłynniejsza ulica i centrum stripclubowe Patongu, czyli miasta na zachodzie wyspy. Mozna tu znaleźć wszystko co podpada pod „Night Life In Thailand”.

To tyle. Jak macie pomysły co powinno się pojawić jeszcze na liście to piszcie.

Leave a Reply