Porady

Filmować, a nie kamerować!

Jak filmować?

Przygotowywałem ostatnio prezentację na targi turystyczne we Wrocławiu i padło pytanie: czy będzie można zobaczyć gdzieś takie porady w pigułce w necie? Jako, że pytanie poruszyło mą duszę i wewnętrznego samarytanina, który lubi się dzielić wiedzą z ludźmi, a poza tym i tak mam tekst, który napisałem to postanowiłem go udostępnić w lekko zmienionej wersji tutaj. Poradnik ma dać Wam możliwość wzniesienia swojego wideo z podróży (i nie tylko) na trochę wyższy poziom.

Opowiem Wam o tym co robić, żeby Wasz materiał był lepiej nagrany, lepiej zmontowany, no, geneP1100097ralnie, żebyście osiągnęli to, o czym wszyscy w obecnych czasach marzą, czyli: więcej lajków.

Podzieliłem tekst na 5 części.

Przebrnęliście już prawie zerową czyli wstęp. Po niej opowiem Wam o podstawowej wiedzy i pojęciach, gdzie padną takie słowa jak: przysłona, iso, czy klatkaż. Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie Wam zrozumieć następną część czyli podstawowe techniki, gdzie można poczytać trochę o tym co zrobić, żeby film wyglądał lepiej. Potem jest sprzęt który potrzebujecie, żeby nagrywać filmy. I zakończymy najważniejszymi częściami, czyli: o tym dlaczego istotne w filmie jest, żeby miał historię oraz o rzeczach, których się nauczyłem robiąc błędy. A robiłem ich sporo i nadal je robię, bo się uczę.
Fajnie jest się uczyć, polecam.
Dobra, zapraszam do części poradnika poniżej, jeśli macie pytania, lub wątpliwości, albo zauważycie, że zrobiłem gdzieś błąd to piszcie. 🙂

I PODSTAWOWA WIEDZA
II PODSTAWOWE TECHNIKI
III SPRZĘT
IV OPOWIEŚĆ W FILMIE
V TIPSY I TRIKI

Mam nadzieję, że powyższe porady pozwolą Wam lepiej filmować.
Na koniec powiem tylko, że jestem w trakcie zakładania firmy, która ma już nawet nazwę i stronę. Sparrow Film, bo o niej mowa jest miejscem gdzie dzielę się swoją komercyjną i nie komercyjną pracą.

W każdym razie zapraszam tam jeśli szukacie kogoś kto zrobi Wam niesamowity film.

Dzięki wielkie i do usłyszenia/przeczytania.

4 komentarze

Leave a Reply